آثار آرتور سی کلارک

ادیسه ۲

نام کتاب: ادیسه ۲

نام نویسنده: آرتور سی کلارک

داستان ۹ سال بعد از شکست ماموریت دیسکاوری یک به مشتری اتفاق می‌افتد. یک گروه ترکیبی از شوروی و آمریکا، شامل هیوود فلوید از سال ۲۰۰۱، روی فضاپیمای الکسی لنوو (نامگذاری شده به افتخار یک کیهان نورد مشهور) برای تحقیق در مورد اشتباه در ماموریت قبلی، کریستال‌های یک تکه در مدار اطراف سیاره، و حل ناپدید شدن دیوید بومن دست به تحقیق می‌زند. آنها فرض می‌کنند که بیشتر این اطلاعات در سفینه‌ی حالا متروکه دیسکاوری یک مدفون شده است. شوروی‌ها یک رانشگر پیشرفته ساخاروف دارند که آنها را سریع‌تر از سفینه آمریکایی دیسکاوری ۲  به مشتری می‌رساند، بنابراین فلوید به خدمه لنوو می‌پیوندد. اگرچه…

لینک دانلود

آیا فردا

نام کتاب: آیا فردا

نام نویسنده: آرتور سی کلارک

داستان درباره یک گروه تحقیقاتی ماوراء فضائی از موجوداتی بسیار هوشمندتر از انسان است که بسوی زمین می شتابند تا این مخلوق را که سیاره مسکونیش در حال نابودیست نجات دهند. شایان ذکر است که از روی این کتاب فیلمی هم به نام روزی که زمین از حرکت ایستاد ساخته شده است.

لینک دانلود

چشمه های بهشت

نام کتاب: چشمه های بهشت
نام نویسنده: آرتور سی کلارک

چشمه‌های بهشت، رمانی از آرتور سی. کلارک است که اولین بار در سال ۱۹۷۹ به چاپ رسید. این کتاب وقایع سه دورهٔ تاریخی را برمی‌شمارد و موضوع اصلی آن، ساخت آسانسور فضایی بر فراز کوهی در کشور خیالی تپروبانی است. این آسانسور یا بُرج مداری به یک مدارگرد به دو ایستگاه که یکی در ارتفاع ۲۵ هزارکیلومتری و دیگری در مدار زمین‌ثابت (۳۶ هزار کیلومتری زمین) قرار دارند متصل است و می‌تواند محموله‌ها و مسافرین را با هزینهٔ بسیار اندک (هزینه‌ای کمتر از یک دلار برای هر مسافر) به خارج از جو منتقل کند.

این کتاب موفق شد جوایز هوگو و نبیولا را از آن خود کند.

لینک دانلود