کتابهای ژول ورن

سفر به مرکز زمین

عنوان کتاب: سفر به مرکز زمین

نویسنده: ژول ورن

خلاصه ای از کتاب:

این رمان که یکی از شاهکارهای داستان‌نویسی تاریخ ادبیات می‌باشد، روایت یک پروفسور آلمانی به نام اوتو لیدانبراک است که بر این باور است، برخی دالان‌های دهانه آتشفشان‌ها به سمت مرکز زمین می‌روند. پروفسور برای اثبات این مهم، به همراهی دوستش و برادرزاده‌‌اش پس از گردآوری تجهیزات لازم، از دهانه‌ی آتشفشانی در ایسلند پایین می‌روند. این سفر با داستان‌ها و ماجراهای شگفت‌انگیزی همرام است از جمله آن که گروه مشاهده می‌کند که دایناسورها و حیوانات ماقبل تاریخ در زیر زمین هنوز زندگی می‌کنند. گروه پس از کش و قوس‌های فراوان که گاها تا خطر از دست دادن جان‌شان نیز تهدید می‌شوند، سرانجام در جنوب ایتالیا در استرومبولی دوباره به سطح زمین بازمی‌گردند.

 

لینک دانلود

سرژلادکو

عنوان کتاب: سرژلادکو

نویسنده: ژول ورن

خلاصه ای از کتاب:

سرژلادکو دنباله کتاب تخیلی ـ پلیسی (ناخدای دانوب) است .در این کتاب علاوه بر حوادثی که برای لادکو و کارل دراگوش در کشمکش با یک دیگر روی می‌دهد, این ماجراها نیز آمده است :تلاش لادکو برای یافتن و نجات دادن همسرش و کوشش کارال دراگوش برای دستگیری رئیس دزدان که این همه در کنار سفر در رودخانه دانوب و آشنایی با کشورهای حوزه این رودخانه, به ویژه در اروپای شرقی, ادامه می‌یابد .

 

لینک دانلود

دیوار چین

عنوان کتاب: دیوار چین

نویسنده: ژول ورن

خلاصه ای از کتاب:

کتاب دیوار چین داستان مردی است به نام کین‌فو بازرگان میلیونری که بخاطر ورشکستگی تصمیم به خودکشی می‌گیرد اما جرئت این کار را ندارد. پس به دستیارش آقای وانگ نامه‌ای می‌نویسد و از او می‌خواهد که در یک روز مشخص، او را بکد. اما .آقای وانگ چند روز بعد به طور مرموزی ناپدید می شود و کین‌فو به زودی متوجه می‌شود که خبر ورشکستگی‌اش دروغ بوده و اکنون می‌کوشد تا برای حفظ جانش، آقای وانگ را یافته و به او بگوید که از تصمیمش صرف‌نظر کرده است.

 

لینک دانلود

دو سال در تعطیلات

عنوان کتاب: دو سال در تعطیلات

نویسنده: ژول ورن

خلاصه ای از کتاب:

در اقیانوس آرام، یک فروند کشتی دستخوش توفان سهمگین شده و نزدیک است به اعماق آب های خروشان فرو رود. سرنشینان این کشتی، پانزده تن کودک هفت تا پانزده ساله هستند. مردی نیست به آنان یاری دهد. توفان کشتی را بسوی تخته سنگ های غول آسای کنار دریا می راند، و “تعطیلات” طولانی و پرماجرا، آغاز می شود. تعطیلاتی خطرناک در سرزمینی ناشناخته و غیرمسکونی! بچه ها برای زنده ماندن، بجز جرأت و همت هیچ وسیله دیگری ندارند؛ شکار می کنند، ماهیگیری می کنند، کمندها، دام ها، تله ها، و چیزهای دیگر اختراع می کنند، حیوانات را پرورش می دهند، درختکاری می کنند و …

افسوس! تنگ نظری ها، هم چشمی ها، خودخواهی ها و قدرت طلبی های این و آن، مهاجرنشین کوچک را به تجزیه و نابودی می کشاند. خوبی ها و خواسته های نابرابر با هم برخورد می کند. تفرقه و نفاق در هیأت شورای عالی زمانی اوج می گیرد که دزدان دریایی پا به خشکی می گذارند. نبردی ناآرم و خونین در می گیرد؛ کودکان با ایمان و پرشور علیه مردان بی وجدان و خدانشناس تا واپسین دم، می جنگند و لحظه ای گام پس نمی نهند. در پایان این جنگ ناجوانمردانه، پرتو امیدی از ورای ابرهای تیره بر پیکرهای داغ و چهره های رنگ پریده این پانزده رابینسون دلاور می تابد. آری! پایان شب سیه، سپید است …

 

لینک دانلود