سری کارآموز رنجر

کارآموز رنجر

نام کتاب: کار آموز رنجر

نویسنده : جان فلانکن

این کتاب یک مجموعه دوازده جلدی هست که توسط دوستان خوبمون در سایت پیشتاز ترجمه میشه.

خلاصه کتاب اول- ویرانه های کرلان:

داستان در مورد پسری ریز نقش به نام ویله که می خواد وارد مدرسه نظامی بشه اما هیکلش به این کار نمی خوره.در ادامه می بینید که ویل کارآموز یک رنجر می شود.رنجر های دسته ای عجیب اند که شایعه است از جادو استفاده می کنند.اما آنها فقط مردهایی با استعداد بالای تیراندازی و حرکت بدون دیده شدن هستند….

دانلود جلد اول

خلاصه کتاب دوم- پل سوخته:
مرگارث در حال ساخت پلی از سرزمین های خودش به سوی ارائولان است.اگر او موفق شود می تواند با تمام قوایش پادشاهی را غافلگیر کند.ویل و هلت از ماجرا با خبر می شوند آنها با کمک دختری که در راه به آنها پناه آورده است باید این پل را از بین ببرند …

 دانلود جلد دوم

 

خلاصه کتاب سوم- در محاصره برف و یخ:

همانطور که دیدید اونلین در واقع کساندرا (پرنسس) است.حالا او و ویل به زور دزدیده شده اند.آنها در حالی که سوار ولفشیپی اند همراه با ارک به اسنکاندیا می رسند.ویل به گیاهی آرامش بخش معتاد میشود.حال ویل که زمانی جوانی توانا بود بدون استفاده از این ماده مخدر قادر به انجام هیچ کاری نیست.آنها با کمک ارک فرار می کنند اما کساندرا چطور می تواند از هر دویشان آنهم در زمینی بایر و یخ زده مراقبت کند؟

دانلود جلد سوم

 

خلاصه کتاب چهارم- نشان داران برگ بلوط:
هلت و هوراس ویل و کساندرا را پیدا می کنند.آنها می خواهند به کشورشان برگردند که متوجه می شوند که تموجای ها به اسکاندیا حمله کرده است.تموجای افرادی قدرتمند اند که با استراتژی هایی عالی می جنگند کمان های آنها دوبل و اسب هایشان همه از نژاد اسب های رنجر اند.اگر آنها اسکاندیا را فتح و به ولف شیپ های آنها دست پیدا کنند ارائولان نیز در امان نخواهد بود.آنها مجبورند بمانند تا با کمک به ارک و یارانش از وطن خود دفاع کنند…..

دانلود جلد چهارم

 

خلاصه کتاب پنجم- جادوگری در شمال:
ویل حالا از کارآموزی درآمده و به رنجری کامل تبدیل شده است.او حالا باید به منطقه ای که رنجرش استعفا داده است برود.قلعه ای به نام سای کلف.او فکر می کند که اینجا منطقه ای بدون دردسر است اما اشتباه فکر می کند.در فصول اول می بینیم که ویل سگی را زخمی کنار جاده پیدا می کند و از او نگهداری می کند.

دانلود جلد پنجم

خلاصه کتاب ششم
قلمرو پادشاهی در خطر است… کرین، شوالیه‌ی خائن موفق شده قلعه‌ی مکین‌داو را تصرف کند و قصد تبانی با اسکاتی‌ها را دارد. رنجر ویل و دوست جنگجویش هوراس می‌خواهند قلعه را آزاد کنند. ماجرا برای ویل مخاطره‌آمیزتر است، زیرا کسی را که دوست دارد، گروگان و در قلعه زندانی است.دیگر وقتش رسیده این کارآموز سابق، بزرگ شود.

دانلود جلد ششم

 

خلاصه کتاب هفتم- بهای آزادی ارک:
هلت و بانو پولین در حال ازدواج اند.در میان جشن یکی از افردا ارک وارد می شود و به آنها می گوید که ارک که حالا ابررجال است در حجوم قبلیشان گروگان گرفته شده است و مردم آن منطقه در مقابل آزادی او درخواست هشتاد هزار قطعه نقره!!! کرده اند.کسی از خاندان سلطنتی باید برای مذاکره برود.پادشاه نمی تواند زیرا باید کشور هایی را متحد کند پس کساندرا،ویل،هلت،گیل و هوراس باید پول ها را به آنجا برسانند….

دانلود جلد هفتم

دوستان دقت داشته باشین که چون نویسنده زمان فصل ۷ رو بین فصل ۴ و ۵ قرار داده پس نحوه خوندن رمان به شکل زیره :
به ترتیب جلد ابتدا جلد اول ، دوم ، سوم ، چهارم ، هفتم ، پنجم ، در آخر ششم .
ترجمه از زندگی پیشتاز